تبلیغات
FootIran .:. TopGoal | Latest Football Videos

گابریل باتیستوتا

گابریل باتیستوتا آقای گلی که دیگر بازی نمی کند
« وقتی آدم بازنشسته می شود یعنی کنار رفته و مرحله فعالیت ورزشی را پشت سر گذاشته است. من پیش از این هم گفتم که وقتی بازنشسته شدم درست و حسابی و کامل کنار می روم چون خیلی کارها و موقعیتهای دیگر هست که تجربه نکرده ام و از تکرار و سرگردانی در ورزش بهتر است » باتیستوتا با این طرز فکر تکلیف شایعه پردازان و همچنین فرصت طلبانی که می خواهند از وقت آزاد و قیمت مناسب او در دوران پس از بازنشستگی بهره بگیرند روشن کرده است.
چهره محبوب مصاحبه - آگهی های تبلیغاتی و برنامه های تلویزیونی به شمار می رود. اما نکته مهم و متفاوت در این جذابیت و رونق رسانه ای باتی گل نگاه او به زندگی و ورزش و تفسیر و طرز تفکر جالب او درباره فوتبال - ستاره بودن - خانواده و خوشبختی است.

                                           

شکارچی ناشی در قلاب خبرنگاران
باتیستوتا در تقاطع یک جاده فرعی در امتداد رودخانه توسط خبرنگاران غافلگیر شد. البته ساده دلی او بیشتر از تیزهوشی انها در پدید امدن این وضعیت موثر بود. باتی که با عمو جان و یکی از جوانان فامیل به ماهیگیری رفته بود وقتی در ورودی منطقه جنگلی برای تعویض لباس و اماده کردن لوازم متوقف شده بود به یکی دو اتومبیل گذری لبخند زد و برای سرنشینان ان دست تکان داد.
پسرخاله اش جوجو می گوید: این کار همیشگی اوست. اگر لحظه ای غافل شوید فورا خودش را لو می دهد و مردم هجوم می اورند و ان وقت مثل امروز به جای ماهیگیری باید کنفرانس خبری داشته باشیم!. این نمونه ای از رفتار بت محبوب و سمبل یک شهر و هواداران فیورنتینا رکورد دار گل زنی در تیم آرژانتین و یکی از برترین ستارگان فوتبال با جذابیت ظاهری - شهرت - ثروت و اعتبار استثنایی است. با چنین امتیازاتی باتیستوتا هرگز مغرور - بی اعتنا - دردسرساز و درگیر مشکلات حاشیه ای نبوده است. او هنوز وفادار در کنار عشق اول و اخر خود و یار دوران نوجوانی خود ایرنا فرناندز مانده و زندگی ارام و بی جنجالی داشته است.
کارنامه حرفه ای او در فوتبال ۱۵ سال ادامه یافت. از ۲۰ هزار دلار اولین قرارداد حرفه ای تا ۳۵ میلیون دلار برای انتقال به رم و از نوجوانان جویای نام تیم ریورپلات تا اقای گل - فوتبالیست سال و سوپر استار گلزنی سری A و تیم ملی آرژانتین.
عاشق سرگرمی های تبلیغاتی و چت با هواداران
باتیستوتا با یک کت و شلوار مشکی ۲۴ هزار دلاری - پیراهن مشکی و دکمه های طلا و ساعت کارتیه و یک کراوات با زمینه قرمز به ارزش ۳۸۰۰ دلار در بخشی از فرودگاه که برای فیلمبرداری آماده و قرق شده کنار در شیشه ای منتظر است. همسرش با پسر کوچکشان پشت دوربین روی صندلی لغزان پارچه ای نشسته و به او لبخند می زنند. با این لباس شیک و گرانقیمت فیلم تبلیغاتی درباره پوشاک نیست و به یک سرویس تلفنی و گوشی اختصاص دارد!
باتی گل پس از پایان کار سوار کوپه نقره ای خود می شود و به سوی باشگاه گلف می رود. می گوید تنیس را بیشتر از بقیه دوست دارم اما نمی توانم ان طور که دلم می خواهد با قدرت و تسلط عالی بازی کنم و از طرف دیگر گلف محل قرارهاست و برای دیدن مشاور - طرف قرارداد - اسپانسرها - اشنایان مهم و روابط اجتماعی و تجاری مجبوری به زمین گلف بروی که به اصطلاح پاتوق مشترک کله گنده هاست! اما وقتی ازاد باشد در دل طبیعت با وینچستر ۹۷ و لانسر میشل قدیمی اش که ابزار دیرینه شکار و ماهیگیری است ساعتها و شاید روزها مشغول می شود.
پاسخ دادن به هواداران و ارسال پیامهای مناسبتی برای باتی مثل یک وظیفه ضروری است و این یعنی در کار ایمیل و چت و وبلاگنویسی هم تبحر دارد و با لپ تاپ خود سر میز غذا - در رختخواب و گاه در مهمانی سرگرم است. او جدا هواداران را تحویل می گیرد و هنوز مطابق وعده اش سالی چند بار به ایتالیا سفر و در فلورانس - رم و به خصوص با هواداران فیورنتینا دیداری تازه می کند.

                                                   

بازی با دراکولاها در جکوزی
تیاگو پسر بزرگش حالا در مدرسه مدام سوژه تحسین و کنجکاوی هم شاگردی هایش است و فکر می کند باید فوتبالیست شود. باتی اعتقاد دارد: « نه؛ من مشوق و محرک او نمی شوم و اصولا هم موافق نیستم و فقط یک شرط دارد. فوتبالیست درجه یک و بالاترین رده بودن خوب است اما پسرم و اغلب علاقمندان به من - توتی و اینزاگی یا ستاره های اروپا و تیم ملی نگاه می کنند بدون اینکه بدانند نوجوانی من چه وحشت و دشواریهایی داشت و هزاران رقیب با رویاهای مشترک که برای رسیدن به بالاترین رده می جنگیدند » سر و صدای بچه ها در حیاط پهناور ویلا بلند شده است و باتیستوتا برهنه سراغ جکوزی بزرگ محاصره در گل ها و درختچه ها می رود. از میان بخار انبوه سه کله کوچولو با پنجه های باز و حالتی پبیه دراکولا ظاهر می شوند و باتی را زیر آب می برند.
این ستاره بلند قامت و خوش تیپ در نوجوانی بسکتبال بازی می کرد و آرزوی حضور در NBA را داشت. با حضورش در رم توانست طلسم ۲۰ ساله رم را با یک قهرمانی استثنایی بشکند.
بچه ها و باتی گل ناگهان ساکت می شوند و سپس همه بلند فریاد می زنند: « تی آمو ایرنا! » ( یعنی دوستت دارم ایرنا ) این جمله جنجالی را باتی گل در سال ۱۹۹۶ پس از زدن سومین گل برابر میلان و در شادی قهرمانی رو به دوربین های تلویزیونی فریاد زد و اکنون رمز مشترک خانواده است..:: آخرین مطالب ::.

» آدرس کانال تلگرام ( چهارشنبه 16 خرداد 1397 )
» گل های یورو 2016 - فینال ( دوشنبه 21 تیر 1395 )
» دانلود گل های یورو 2016 - نیمه نهایی ( پنجشنبه 17 تیر 1395 )
» دانلود گلهای لیگ اسپانیا - هفته نوزدهم ( دوشنبه 21 دی 1394 )
» گل های کوپا دل ری 2015/2016 ( جمعه 18 دی 1394 )
» گلهای جام باشگاههای جهان - ژاپن 2015 ( چهارشنبه 16 دی 1394 )
» دانلود گلهای هفته هفدهم - لیگ ایران ( جمعه 11 دی 1394 )
» دانلود گلهای لیگ آلمان - هفته چهاردهم ( یکشنبه 8 آذر 1394 )
» دانلود گلهای لیگ انگلیس - هفته چهاردهم ( یکشنبه 8 آذر 1394 )
» دانلود گلهای لیگ اسپانیا - هفته سیزدهم ( شنبه 7 آذر 1394 )
» دانلود گلهای لیگ قهرمانان اروپا - دور پنجم گروهی - شب دوم ( پنجشنبه 5 آذر 1394 )
» دانلود گلهای لیگ قهرمانان اروپا - دور پنجم گروهی - شب اول ( چهارشنبه 4 آذر 1394 )
» دانلود گلهای لیگ ایتالیا - هفته سیزدهم ( سه شنبه 3 آذر 1394 )
» دانلود گلهای لیگ انگلیس - هفته سیزدهم ( سه شنبه 3 آذر 1394 )
» دانلود گلهای لیگ اسپانیا - هفته دوازدهم ( یکشنبه 1 آذر 1394 )